Wiata na rowery

Zadaszona wiata na rowery pozwala na ich zaparkowanie, podnosi bezpieczeństwo i chroni je przed czynnikami pogodowymi jak deszcz i śnieg. Dzisiaj, gdy coraz więcej osób korzysta z rowerów, wiata rowerowa stanowi praktyczne rozwiązanie w przestrzeni zewnętrznej, a szeroka gama konstrukcji i materiałów powoduje, że może być dopasowana indywidualnie do miejsca montażu, oczekiwanej liczby rowerów i estetyki otoczenia. Wiaty rowerowe mają szerokie zastosowanie i mogą być zamontowane w różnych miejscach. Najczęściej wiata na rowery umieszczana jest w pobliżu sklepów, galerii handlowych, biurowców, firm, instytucji, szkół, uczelni. Również może być ustawiona przy ścieżkach rowerowych, w pobliżu atrakcji turystycznych, na parkingach, osiedlach mieszkaniowych. Wówczas może być konieczna instalacja grupa wiat rowerowych. Montaż wiat rowerowych przez producenta D-BOX jest wliczony w cenę rowerowni.

Konstrukcja wiaty rowerowej

Zadaszona wiata na rowery powstaje na bazie wytrzymałych, odpornych na działanie czynników zewnętrznych materiałów. Jej wymiary oraz wygląd i kolor z palety RAL mogą być dopasowane specjalnie do potrzeb zamawiającego. Rama wiaty rowerowej jest wykonana z profili stalowych zabezpieczonych przed korodowaniem metodą cynkowania ogniowego. Dodatkowo elementy mogą być malowane proszkowo na różne kolory, aby podnieść ich estetykę i zwiększyć ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Ściany wiaty na rowery są wypełniane profilami poziomymi, siatką zgrzewaną, blachą perforowaną. Dzięki materiałom jak panele klinkierowe, panele elewacyjne, impregnowane drewno, blacha drewnopodobna można nadać jej estetyczny wygląd i wpasować w otoczenie. Zadaszenie wiaty rowerowej wykonuje się z blachy trapezowej, która zapewnia skuteczną ochronę umieszczonych wewnątrz rowerów przed czynnikami pogodowymi. Rowerownia jest montowana do podłoża za pomocą kotew zapewniających stabilność całej konstrukcji.

Rodzaje wiat na rowery

Rowerownia może być wykonana w różnych wariantach w zależności od jej przeznaczenia i miejsca montażu. Otwarte wiaty rowerowe pozbawione są drzwi. Pozwalają na swobodny dostęp do wnętrza. Najczęściej są używane w przestrzeniach publicznych, na przykład w pobliżu sklepów, biur, przy szkołach. Wiata rowerowa zamykana wyposażona jest w drzwi, które mogą być zamykane na klucz. Dzięki temu zapewnia wyższy poziom ochrony dla znajdujących się wewnątrz rowerów. Tego rodzaju specjalne wiaty montowane są głównie na osiedlach mieszkaniowych, na terenach firm. Zadaszona wiata na rowery może być wykonana na indywidualne zamówienie zgodnie z oczekiwaniami klienta. Istnieje możliwość zaprojektowania i budowy wiaty rowerowej w dowolnym wymiarze oraz z użyciem wskazanych materiałów. Firma D-Box to producent wiat z ponad 10-letnim doświadczeniem. Oferuje swoim klientom nowoczesne wiaty na rowery na wymiar bazujące na najwyższej jakości materiałach opatrzonych certyfikatami. Rowerownie producenta D-Box wyróżniają się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne i wieloletnią trwałością. Montujemy wiaty bezpłatnie na terenie całego kraju wraz z transportem do klienta.