Wiata śmietnikowa 3x4

Wiaty na kontenery śmietnikowe to nieodzowne elementy miejskiej przestrzeni. Pozwalają zapanować nad bałaganem i skutecznie wydzielić miejsce na składowanie kontenerów z odpadami. Najczęściej są obiektami zamykanymi - zapobiegają nieoczekiwanemu wysunięciu się koszy z wiaty i zapewniają duże możliwości pod kątem bezpieczeństwa. Mogą bowiem być wyposażone w systemy zamykania, dzięki czemu do kontenerów mają dostęp wyłącznie mieszkańcy i służby miejskie. Wiata śmietnikowa 3x4 to jeden z najpopularniejszych rodzajów obiektów do przechowywania koszy na śmieci. Stanowi użyteczną konstrukcję, która znakomicie wpasowuje się wszędzie tam, gdzie należy zadbać o większy porządek. Altany śmietnikowe 3x4 dzięki swoim niewielkim wymiarom wpasują się w ciasne przestrzenie, co ma niebagatelne znaczenie w kontekście zadbania o porządek przestrzeni w przypadku blokowisk czy kamienic. Dzięki swojej różnorodnej formie wykonania mogą posiadać moduły panelowe z drewna, czy też być w całości wykonane z metalu.

Konstrukcja wiaty śmietnikowej - solidna i wytrzymała

Boksy śmietnikowe 3x4 posiadają szerokie wejście, umożliwiające wysuwanie nawet dużych kontenerów. Przyspiesza to pracę służbom zabierającym odpady z danego miejsca. Wiaty śmietnikowe posiadają mocną konstrukcję profilową, która może być uzupełniona o ciekawe rozwiązania estetyczne. Poszczególne elementy stalowe ocynkowane mogą podlegać malowaniu proszkowemu, dzięki czemu wiata śmietnikowa może być dostosowana np. do koloru elewacji pobliskiego budynku. W przypadku wyboru wiaty śmietnikowej z modułami drewnianymi, naturalny surowiec jest dwukrotnie impregnowany, co zapobiega niekorzystnemu rozwojowi pleśni i grzybów. Pozwala to także na przedłużenie trwałości tego elementu. Wiata wykonana jest z ocynkowanych kształtowników zamkniętych pomalowanych proszkowo.

Obiekty tego typu pozwalają na wprowadzenie do środka czterech kontenerów o pojemności 1100 litrów. To pozwala na wypełnienie potrzeb mieszkańców niewielkiego osiedla miejskiego. Mała wiata śmietnikowa może być również instalowana w innych przestrzeniach, niekoniecznie mieszkalnych. Mowa przede wszystkim o obiektach handlowych, urzędach i fabrykach. Wiaty śmietnikowe są odporne na oddziaływanie niekorzystnej pogody - skutecznie chronią przed opadami atmosferycznymi, a domknięte modułu zapewniają skuteczną ochronę przed podmuchami porywistego wiatru, który mógłby porozsuwać kontenery.