Wiaty śmietnikowe panelowe

Przepisy o gospodarce odpadami nakładają na wszystkich mieszkańców i przedsiębiorców obowiązek segregacji odpadów. Wiąże się to nie tylko z dodatkowymi pojemnikami na selektywne odpady w domu, ale także z koniecznością gromadzenia ich w większych pojemnikach poza domem na posesji. Wiata śmietnikowa panelowa to bardzo praktyczne i estetyczne rozwiązanie pozwalające na zachowanie jednolitej formy zagospodarowania posesji. Kiedyś wystarczył jeden kubeł, który można było dyskretnie umieścić za domem.

Obecnie potrzeba aż pięciu pojemników: niebieski – na papier i tekturę, żółty – na plastik i metal, czarny – na odpady zmieszane, zielony – na szkło, brązowy – na bioodpady. Ten ostatni nie jest potrzebny jeżeli ma się kompostownik. Takiej ilości kubłów nie da się dyskretnie schować, ale problem ten mogą rozwiązać dobrze dobrane wiaty śmietnikowe. Jej postawienie na posesji domu jednorodzinnego wymaga załatwienia minimum formalności w urzędzie. Wiata śmietnikowa z paneli może być postawiona w dowolnym miejscu posesji , ale pod uwagę należy wziąć komfort wyrzucania śmieci przez domowników oraz łatwość ich wywozu przez służby komunalne. Wiaty śmietnikowe powinny wtapiać się w jej otoczenie, najlepiej wybierać wiaty w kolorze elewacji budynku lub w kolorze zieleni. Nie będzie się wtedy rzucać w oczy. Wiaty śmietnikowe powinny mieć także zabezpieczenia przed nieproszonymi gośćmi, przede wszystkim ptakami oraz gryzoniami. Przed postawieniem wiaty śmietnikowej na odpady należyprzygotować utwardzone podłoże, które ułatwi utrzymanie czystości w jej wnętrzu.

Wiata śmietnikowa panelowa

Poszycie stanowią panele sztachetowe drewnopodobnej w trzech kolorach ciemna dąb , jasny dąb i różowy dąb (konstrukcja ocynkowane kształtowniki zamknięte). Całość stanowi bardzo stabilna konstrukcja. Profile malowane proszkowo. Panelowe wiaty na śmieci to bardzo nowoczesne rozwiązanie pozwalające na przechowywanie pojemników na śmieci. Panele stalowe montowane z prześwitami zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza w wiacie. Dzięki temu ze śmietnika nie wydobywa się nieprzyjemny zapach. Jako doświadczony producent wiat śmietnikowych, oferujemy altany śmietnikowe najwyższej jakości, wyprodukowane zgodnie z najnowszymi standardami. Wiata śmietnikowa z paneli wykonana jest z profili narożnych (60x60 mm) oraz paneli stalowych (30x30 mm). Wszystkie elementy są ocynkowane ogniowo i cynklar. Taka technologia zapewnia, że nasza wiata śmietnikowa odporna jest na działanie korozji nawet przez 25 lat. Dach wiaty wykonany jest z blachy trapezowej ocynkowanej jest pochylony w kierunku tyłu wiaty, zapobiega to gromadzeniu się wody oraz śniegu na jego powierzchni. Przód dachu jest lekko wysunięty ponad obrys. Produkowane przez nas wiaty w wersji standardowej posiadają drzwi jednoskrzydłowe, ale na indywidualne zamówienie możemy zamontować drzwi dwuskrzydłowe lub przesuwane. Produkujemy wiaty śmietnikowe ocynkowane kolor srebrny ale istnieje możliwość pomalowania paneli i pozostałych elementów w dowolnym kolorze z palety RAL. Oferujemy także osłony śmietnikowe wykonane z blachy perforowanej, drewnopodobnej, z drewna lub klinkieru. Każdy kupujący wiatę śmietnikową ma zapewniony darmowy montaż wiaty na odpowiednio przygotowanym podłożu. Fachowa ekipa zapewni nie tylko szybki montaż, ale także pełną stabilność wiaty i odporność na silne podmuchy wiatru.