Wiaty śmietnikowe stalowe

Potrzebna wiata śmietnikowa stalowa? Cena najtańszej konstrukcji rozpoczyna się od około 8400 zł. Wiata śmietnikowa metalowa osłania zgromadzone odpady i wpływa na estetykę otoczenia. Dzięki zamykaniu na klucz pozwala ograniczyć dostęp, chroniąc również przed wyrzuceniem odpadów przez osoby trzecie do nie swoich śmietników. Producent wiat śmietnikowych D-BOX realizuje praktyczne altany na śmieci z profili stalowych, które znacząco ułatwiają przechowywanie odpadów. Obecnie traktuje się jako obowiązkowy element posesji w domach jedno i wielorodzinnych, a także na osiedlach miejskich. Wiaty w konstrukcji stalowej można kupić w różnych rozmiarach i kolorach palety RAL. W ofercie naszego sklepu dostępne są wiaty śmietnikowe: z blachy drewnopodobnej, z blachy elewacyjnej, z blachy perforowanej, z paneli klinkierowanych (śmietnik z kliknkieru), z kompozytu.

Wiata śmietnikowa stalowa - estetyczna i praktyczna

Wiata śmietnikowa metalowa, obok drewnianej i murowanej to idealne rozwiązanie, wręcz nieodłączny element każdej posesji domu jedno i wielorodzinnego oraz osiedli miejskich. Wybór konkretnego materiału pozwala na dopasowanie do architektury budynku ogrodzenia oraz do wymagań mieszkańców. Stalowa konstrukcja wiat to najczęściej stosowane rodzaje osłon śmietnikowych. Takie osłony śmietnikowe wykorzystują panele z blachy trapezowej lub z siatki 2 D , elementy metalowe zabezpiecza się poprzez ocynkowanie, aby nie ulegały korozji. Altana śmietnikowa ze stali znajduje zastosowanie obok domów jedno i wielorodzinnych, a także w miastach - na osiedlach. Wiata śmietnikowa z metalu dostępna jest w różnych wzorach i kolorach, co pozwala dopasować ją do kolorystyki elewacji oraz ogólnie do architektury i wyglądu przestrzeni, w której się znajduje. Obecnie najbardziej popularnymi kolorami są: szary, zielony, czarny i brązowy. Często spotyka się również wiaty śmietnikowe stalowe w okleinie drewnopodobnej, co jest popularnym trendem we współczesnej architekturze zewnętrznej.

Zalety wiat śmietnikowych stalowych

Altany śmietnikowe stalowe znajdują zastosowanie na osiedlach i przy domach jedno i wielorodzinnych, ponieważ w znaczący sposób ułatwiają przechowywanie odpadów - zarówno zmieszanych jak i segregowanych. W ten sposób mieszkańcy znacząco upraszczają sobie system gospodarowania odpadami, co zapewnia wygodę. Dzięki wiatom stalowym także służby komunalne mogą w wygodniejszy sposób odbierać odpady, co sprawdza się zwłaszcza w miastach i na osiedlach, ale też w domach, gdy wiata zlokalizowana jest przy granicy działki lub też w ramach ogrodzenia. Jest to o wiele praktyczniejsze niż wystawianie kubłów i worków ze śmieciami w dniu ich zbiórki. Dla właścicieli domów wiata śmietnikowa jest też rozwiązaniem, które oszczędza miejsce w budynkach gospodarczych, ponieważ nie ma już konieczności przechowywania w nich odpadów. Gwarantuje to również ochronę przed nieprzyjemnymi zapachami. W praktyce bowiem długie przechowywanie śmieci np. w domu lub w garażu jest bardzo nieprzyjemne i uprzykrza życie wszystkim domownikom, a wiata śmietnikowa eliminuje ten problem. Co więcej, wiata śmietnikowa zabezpiecza również przed szkodnikami, ponieważ odpady często przyciągają gryzonie. Dzięki wiacie odpady umieszczane są na zewnątrz i z daleka od budynku, co ogranicza tego typu niebezpieczeństwo. Kolejnym, ważnym atutem wiat stalowych jest brak pozwolenia na budową wiaty. Co więcej, wiatę można kupić jako gotowe rozwiązanie. W naszym sklepie dostępnych jest wiele rodzajów i wielkości wiat, dzięki czemu każdy może dopasować je do wielkości swojej działki, a ponadto ustawić bez dodatkowych formalności.