Wiata śmietnikowa - wymiary

Budowa wiaty śmietnikowej zdecydowanie łatwiej umożliwia przechowywać odpady. W dzisiejszych czasach konstrukcje tego typu coraz częściej traktowane są jako obowiązkowy element posesji. Aby wybrać porządne modele warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design, jakość wykonania i cenę, ale również na wymiary wiat śmietnikowych. Przy najmniejszych śmietnikach w zupełności wystarczą mini wiaty śmietnikowe o wymiarach 2x1,5m m albo 2x2 m. Tego typu konstrukcje doskonale sprawdzą się w przypadku domków jednorodzinnych. Decyzja o wyborze mini wiaty śmietnikowej jest dobra, gdy do zagospodarowania jest mało wolnej przestrzeni. Gdy znamy wymiary śmietnika osiedlowego możemy zdecydować się na budowę wiaty śmietnikowej większych rozmiarów.

Jaki rozmiar altan śmietnikowych wybrać?

Wymiary wiaty śmietnikowej należy indywidualnie dopasować nie tylko do liczby dostępnych pojemników na śmieci, ale również do wolnego miejsca, które przeznaczone jest na montaż. W dzisiejszych czasach duży nacisk kładziony jest na segregację odpadów, dlatego też jak łatwo się domyślić niezbędna jest znacznie większa przestrzeń na gromadzenie odpadów. Jeżeli chodzi o zwykłe domy jednorodzinne to wiata śmietnikowa powinna pomieścić nie tylko specjalny pojemnik na odpady zmieszane, ale również kubły i worki na odpady segregowane. Nie można zapominać także o workach na odpady bio. Największym zainteresowaniem cieszy się wiata śmietnikowa 2x3 lub 4x2. Zwykłe kubły na śmieci mają wymiary ok. 47-48 x 54-55 cm.

W ofercie D-BOX dostępna jest wiata śmietnikowa drewniana, panelowa jak i wiata stalowa. Wybierając wiaty śmietnikowe należy uwzględnić wolną przestrzeń dla użytkownika. Jak łatwo się domyślić im więcej wolnej przestrzeni, tym oczywiście zdecydowanie łatwiej będzie wyrzucić odpady, czy też łatwiej będzie wyciągnąć kubeł na zewnątrz. Wiata śmietnikowa w ogrodzeniu i z dala od drzwi budynków mieszkalnych jest dobrym wyborem. Wielu producentów oferuje wysokiej jakości altany śmietnikowe na wymiar. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które potrzebują nietypowych rozmiarowo konstrukcji. Ciekawą propozycją są wiata modułowe, które w niedalekiej przyszłości w miarę potrzeby będzie można rozbudować.