Wiata śmietnikowa przy bloku

Na obszarze zamieszkania zbiorowego (użyteczności publicznej), gdzie funkcjonuje spółdzielnia mieszkaniowa konieczna będzie budowa wiaty śmietnikowej na odpady stałe. Dzięki niej kontenery na odpady segregowane będą schowane i zamykane - co sprawi, że wejście do nich będzie ograniczone jedynie dla mieszkańców osiedla. Nieestetyczne kontenery zostają zabudowane, dzięki czemu osiedla zyskują schludny widok. Poza tym tego typu śmietnik osiedlowy pozwala utrzymać porządek w miejscu na gromadzenie odpadów. Zabudowa śmietników osiedlowych redukuje nieprzyjemny zapach wydobywający z pojemników, przeznaczonych na różnego typu śmieci. Dzięki wykorzystaniu wiaty śmietnikowej dostęp do odpadów zostaje ograniczony różnym owadom, gryzoniom czy większym zwierzętom. Wychodząc naprzeciw różnym potrzebom naszych klientów oferujemy rozmaite modele wiat śmietnikowych, dostosowanych do ich indywidualnych preferencji i wymagań.

Wiata śmietnikowa - wspólnota mieszkaniowa

Na osiedlach mieszkaniowych proponujemy różnej wielkości wiaty śmietnikowe wykonane z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu wyróżniają się one trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne, zapewniając komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania. Dostępny w naszej ofercie śmietnik osiedlowy to stalowa konstrukcja, której wypełnienie może być wykonane z: paneli drewnianych - dwukrotnie zabezpieczonych impregnatem (montowanych na "pióro wpust" lub w odstępach), blachy drewnopochodnej, blachy elewacyjnej T7 oraz RRT35, kompozytu, blachy perforowanej.

Altana śmietnikowa producenta D-BOX jest zbudowana z solidnych materiałów. Jesteśmy producentem i nie korzystamy z pośredników. Stawiamy na jakość i profesjonalizm w każdym aspekcie naszej działalności. Śmietniki osiedlowe mają różne ceny uzależnione od wielkości i materiału użytego do produkcji. Cena zabudowy śmietników osiedlowych rozpoczyna się od 8400 zł. U nas montaż wiat śmietnikowych wliczony jest w cenę wiaty. Nasze boksy na śmieci wykonują specjaliści, więc nie musisz się martwić o jakość usługi.

Najpopularniejsze wymiary śmietnika osiedlowego, jakie znajdują się w naszej ofercie to: 3x2,4x3,4x2,6x3m. Jeżeli zachodzi potrzeba wykonamy projekt śmietnika osiedlowego. Proponujemy również osłony na kosz, palarnie, pomieszczenia gospodarcze, rowerownie, wiaty na gazy techniczne. Wykonujemy i realizujemy boksy i altany śmietnikowe i wiemy jakie powinno być ich usytuowanie na osiedlu.

Jaka odległość wiaty śmietnikowej od budynku?

W polskim prawie zostały ustalone zasady, jakim powinny odpowiadać budynki oraz usytuowanie altany śmietnikowej. W Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych przedstawiono obowiązujące odległości wiaty od budynków. Zgodnie z nimi wiat nie należy stawiać bliżej niż 10 m od okien i drzwi budynków mieszkalnych (furtką wejściową) z pomieszczeniami dla ludzi. Warto dodać, że dotyczy to również miejsc rekreacyjnych, boisk oraz placów zabaw.

Jednocześnie należy pamiętać o wymogu zachowania maksymalnej odległości 80 m między wiatą śmietnikową a najdalej położonym wejściem do budynku wielorodzinnego, użyteczności publicznej albo zamieszkania zbiorowego, z wyjątkiem obiektów na terenie zamkniętym.